Poznaj nas
Dawid Biernat
partner, Adwokat
Adwokat z kilkunastoletnim doświadczeniem i współtwórca Kancelarii Lach Janas Biernat. Niezwykle utalentowany prawnik procesowy.

Reprezentuje swoich Klientów w sprawach z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego i prawa karnego, w tym przede wszystkim spraw karnogospodarczych. Spory z zakresu ochrony dóbr osobistych, w szczególności dobrego imienia, renomy, wizerunku i prywatności zajmują specjalne miejsce w jego dorobku. Sala sądowa to jego terytorium, po którym porusza się z niezwykłą biegłością. Zaufany doradca high profile figures ze świata biznesu, polityki i branży rozrywkowej.

Prawnik do zadań specjalnych w szczególności w obliczu tzw. kryzysów medialnych. Jego domeną są również spory wewnątrzspółkowe oraz wsparcie i negocjacje w procesach wyjścia ze spółek. Ma duże doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i obsługi firm deweloperskich – zarówno na etapie negocjacji kontraktowych, poprzez negocjacje wykonania warunków umów, jak i na etapie procesu sądowego.

W swoim bogatym dorobku zawodowym świadczy pomoc prawną dla producentów filmowych, wydawnictw, koncernów medialnych zajmując się nie tylko projektowaniem i wdrażaniem kompleksowych rozwiązań prawnych, lecz również strategicznym doradztwem na etapie przed procesowym czego skutkiem było uniknięcie bądź zażegnanie wielu zagrożeń wizerunkowych.

Prywatnie pasjonuje go latanie… na kite’cie, a także surfing. Gdy tylko może wsiada na motocykl, chociaż do kancelarii i do sądu często przyjeżdża także na swojej niebieskiej Vespie GT. Uwielbia dobre kino, na który to temat może rozmawiać godzinami. Ma niewyczerpane zapasy energii i szczerą pasję w wykonywaniu swojego zawodu.

Zobacz więcej
Zuzanna Skiba
Adwokat
Porusza się pewnie w obszarze szeroko pojętego prawa cywilnego ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań. Doradza klientom również w sferze prawa karnego, administracyjnego czy prawa pracy i prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Ma doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych i firm deweloperskich. Zajmuje się również obsługą klientów zagranicznych.

Świetnie czuje się na sali sądowej i na każdym etapie prowadzenia sprawy wykazuje się dużą kompetencją oraz skrupulatnością. W swoim życiu zawodowym zawsze kieruje się dbałością o każdy najmniejszy szczegół, co sprawia że staje o krok przed przeciwnikiem. Prawniczka z mocnym charakterem, za co klienci ją uwielbiają, a współpracownicy podziwiają.

Zuzanna Skiba jest absolwentką wydziału prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Od 2022 roku adwokat w warszawskiej izbie adwokackiej. Doświadczenie zawodowe zdobyła w pracy zarówno w jednej z warszawskich korporacji prawniczych, jak i w kancelariach o profilu procesowym.

Od dziecka pasjonuje się sportem – z tego względu wolne od pracy chwile do dnia dzisiejszego spędza na korcie tenisowym lub na sali fitness, co jest dla niej również najlepszym sposobem na regenerację. Kocha dalekie podróże i jest prawdziwą foodie – a najlepiej jeśli jedno idzie w parze z drugim.

Zobacz więcej
Maciej Lach
partner, Adwokat
Adwokat z kompetencją wypracowaną przez 30 lat praktyki zawodowej, założyciel kancelarii.

Ma szerokie doświadczenie w zakresie prawa cywilnego. Szczególne miejsce w jego dorobku zawodowym zajmuje ochrona dóbr osobistych. Na swoim koncie ma dziesiątki wygranych sporów sądowych, których przedmiotem było przede wszystkim dobre imię, renoma, prywatność i wizerunek jego Klientów.

Reprezentował swoich mocodawców ze świata artystycznego, polityki i biznesu w wielu głośnych medialnych procesach sądowych. Dzięki swojej wypracowanej przez lata kompetencji do znajdywania kompromisu oraz doradzania w tzw. kryzysach medialnych, również wielu głośnych i czasochłonnych sporów udało się uniknąć.

Sala sądowa nie ma przed nim tajemnic i sztukę tę opanował do perfekcji.

Uznany prawnik w branży kreatywnej. W ciągu wieloletniej praktyki zawodowej świadczył pomoc prawną przy dziesiątkach wydarzeń i produkcji artystycznych, filmowych oraz kampanii reklamowych. Doradza swoim Klientom w sprawach związanych z szeroko pojętym rynkiem medialnym i audiowizualnym, w szczególności w zakresie dużych projektów oraz obsługi podmiotów działających na tym rynku.

Jego praktyka obejmuje w szczególności prawo autorskie, prawo prasowe, znaki towarowe i ochronę marki, a także prawo nieuczciwej konkurencji. Jego specjalnością są również zagadnienia kredytowo finansowe, spory związane z wykonywaniem umów jak i sprawy o tematyce odszkodowawczej.

Doskonale rozumie potrzeby swoich klientów jak i konieczność dobrania odpowiednich narzędzi prawnych do współczesnych realiów rynku i nieustannie zmieniającego się świata – jako że sam, jako wytrawny praktyk i prawnik z długoletnim stażem pracy – jest uczestnikiem i świadkiem tych zmian i przekształceń.

Mecenas Maciej Lach ukształtował również wielu znanych i odnoszących sukcesy prawników działających obecnie na rynku usług prawnych. Jest mentorem i nauczycielem młodszego pokolenia praktyków, którzy mają szczęście czerpać z jego bogatego dorobku.

Sam kształcił swoje umiejętności między innymi w znanej kancelarii Wardyński & Partners, a także podczas pracy w Allen and Overy w Londynie – jako stypendysta Polish British Bar Association. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez swoich współpracowników jak i Klientów jest również ceniony za niezrównane poczucie humoru i olbrzymią wiedzę na temat świata i jego historii, co objawia się w jego niezwykle trafnych diagnozach i komentarzach na temat współczesności. Zapalony miłośnik literatury i muzyki.

Zobacz więcej
Ingrid Gruszka
Adwokat
Specjalizuje się w ochronie dóbr osobistych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dobrego imienia, wizerunku, renomy oraz prywatności. W sferze jej szczególnych zainteresowań znajduje się również prawo własności intelektualnej.

Doradza swoim klientom przy projektach z obszaru prawa autorskiego, ochrony marki i znaków towarowych oraz w sprawach związanych z czynami nieuczciwej konkurencji. Z powodzeniem wdraża również projekty z zakresu prawnych aspektów funkcjonowania w social mediach.

Reprezentuje klientów w procesach sądowych z zakresu szerokopojętego prawa cywilnego: prawa zobowiązań, prawa rodzinnego i opiekuńczego, ze szczególnym uwzględnieniem procesów o ochronę dóbr  osobistych.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w mniejszych kancelariach o profilu procesowym jak i jednej z warszawskich korporacji prawniczych.

Ingrid Gruszka jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka Programu Erasmus na Uniwersytecie Finlandii Wschodniej w Joensuu. Ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją: prawo własności intelektualnej.

Cechuje ją ciekawość, otwartość na świat i empatia, co przekłada się na umiejętność znalezienia rozwiązań problemów prawnych skrojonych specjalnie dla potrzeb Klienta.

Prywatnie surfuje na falach i praktykuje jogę. Miłośniczka świadomego jakościowego życia i muzyki w olbrzymich dawkach. Kocha podróże – także z plecakiem – i im dalej tym lepiej! Krótsze dystanse, np. na rozprawy – pokonuje na ukochanej Vespie.

Zobacz więcej
Konrad Wojewódzki
ADWOKAT
Jego zawodową miłością jest prawo autorskie i obsługa klientów z branży kreatywnej, ale nie ogranicza do tego swojej praktyki –swobodnie porusza się również w innych dziedzinach prawa cywilnego, aby wskazać ochronę dóbr osobistych, roszczenia konsumenckie, szeroko pojęte odszkodowania i prawo zobowiązań.

Lubi zajmować się sprawami karnymi, przy czym najbardziej interesuje go problematyka oszustw.

Jego dotychczasowe doświadczenie obejmuje zarówno tworzenie kompleksowych umów – w czym jest wyjątkowo biegły, jak i reprezentację klientów na każdym etapie procesu sądowego. Praca ze słowem – pisanym i mówionym – sprawia mu nieustającą satysfakcję. Ma ponadprzeciętną zdolność do precyzyjnego rozkładania na czynniki pierwsze każdego problemu prawnego – za co jest szczególne ceniony przez swoich klientów – ale również współpracowników.

Konrad Wojewódzki jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i aplikantem adwokackim w warszawskiej izbie. Doświadczenie zdobywał między innymi w renomowanej przodującej kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w ochronie własności intelektualnej. Był także prawnikiem in-house w warszawskim muzeum i autorem publikacji dla Dziennika Gazety Prawnej.

Prywatnie zafascynowany Polską – specyfiką regionów i miast, środowiskiem naturalnym, kulturą, a wreszcie historią nadającą temu wszystkiemu właściwe ramy. Obserwator i uczestnik przemian, które potrafi pięknie zrelacjonować

Zobacz więcej
Pamela Łostowska
paralegal, dyrektor biura
Jej domeną jest przede wszystkim sprawne funkcjonowanie kancelarii pod kątem organizacji pracy, kalendarza spotkań i administracji. Osoba pierwszego kontaktu z naszym biurem, która odpowie na wiele trudnych pytań, jest oczami i uszami.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy na stanowisku administracyjnym, w szczególności w kancelarii prawnej, a także zamiłowaniu do prawa, zwłaszcza karnego rozwija skrzydła jako paralegal i wspiera zespół także pod kątem merytorycznym.

Jest dobrym duchem naszej kancelarii i niekwestionowaną mistrzynią ciętej riposty.

Pamela Łostowska ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Zdrowie Publiczne.

Po ukończeniu studiów zdobywała doświadczenie na stanowiskach o profilu administracyjnym w organach jednostek prywatnego sektora medycznego, a następnie jako asystentka prawna w warszawskich kancelariach prawnych.

Wolne od pracy chwile spędza na zgłębianiu kryminalnych zagadek- interesuje się tematyką true crime, jest także nieuleczalną fanką Harrego Pottera i ma kotkę rasy sfinks o imieniu Gaja, którą kocha całym sercem.

Zobacz więcej